Zana Kuqi - Jeta para meje ( Official Video ) web_cajle

Zana Kuqi - Nuk Mundem                   web_cajle

 

 

cajle.com

 

I Love You   DY ZEMRA - KËNDI I NJOFTIMEVEI Love You
Per ty Zemer - MyVideo

 

 

 


_________________

 


poezi nga shpyrti/cajle.com

 

 

cajle.com

 

Shitorja për të blerë Burra

Në një qytet ishte hapur një qendër tregtare ku shiteshin burra, aty çdo femër mund të shkonte për të zgjedhur një burrë sipas shijes së saj.Një ndër rregullat e shitblerjes në këtë qendër ishte edhe: Çdo femër ka vetëm një shans për të hyrë në këtë treg! Ajo duhet të zgjedhë burrin në një prej kateve ose mund të shkoj...ë deri te kati më të epërm, mirëpo çdoherë humb të drejtën të zbresë një kat më poshtë.
Një femër paska hyrë te kjo qendër tregtare ku shiteshin burra…
Në hyrje të katit të parë shkruante:Burrat e këtij kati janë besimtarë dhe janë të punësuar
Në hyrje të katit të dytë shkruante:Burrat e këtij kati janë besimtarë, janë të punësuar dhe i duan fëmijët

Në hyrje të katit të tretë shkruante:Burrat e këtij kati janë besimtarë, janë të punësuar, i duan fëmijët dhe janë shumë të bukur
Femra mendoi: Woow, super do të shkoj më lart

Vazhdoi të ngjitet që të arrijë në katin e katër ku shkruante:Burrat e këtij kati janë besimtarë, janë të punësuar, i duan fëmijët, janë shumë të bukur dhe u ndihmojnë bashkëshorteve në punët e shtëpisë

Ajo u mahnit ndëra zemra i rrihte me shpejtësi: “O Zot, nuk mund të mos pranoj, do ta blej në këtë kat!”…
Por, sërish vendosi të ngjitet më lart…
Në hyrje të katit të pestë shkruante:Burrat e këtij kati janë besimtarë, janë të punësuar, I duan fëmijët, janë shumë të bukur, janë shumë romantikë dhe vazhdimisht shprehin fjalë dashurie

Femra gati se hyri në këtë kat, por vendosi të ngjitet më lart.
Në hyrjen e katit të gjashtë shkruante:Ti je vizitorja numër 4 363 012

Në këtë kat nuk shesim burra
Sepse ky kat u ndërtua veçanërisht për të argumentuar se gratë nuk mund t’i kënaqësh.
Faleminderit për shopingun te qendra tregtare e burrave.
Kujdes shkallëve teposhtë ndërsa ne të dëshirojmë një ditë të lumtur.
Dërgojani këtë tregim të gjithë meshkujve që dinë të qeshin fort…:)
Dhe të gjitha femrave që e kuptojnë realitetin. 

 

 


_________________

 

 

 

 

PSE ???

PSE ME LENDOVE PSE SNDERPREVE LIDHJEN QE NE FILLIM, PO TE ERDHI MIRE ZEMREN TIME  TA LENDOJSH TA BOJSH NE NJIMI COPE!!!! AH THUA E MRITOJA AT DENIM NGA SHPYRTI I YT!!!! NESE SHPYRTI ME DO!? DO TA FAL ZEMREN SE EDHE ASHTU NDONJIHER AT DO TA KALBE DHEU I ZI  PO NESE ME DO ME SHPYRT ATEHER DO TE  TE KEM NE BOTEN E PAVDEKSHME PO AH DO TE JESH NE PARASJE ???

 

cajle.com

 

 ZEMREN TI MA VODHE ME ATE SHYKIM SI ENGJULL SHPIRTIN MA PERVLOVE  
 

 

 

 


Bukuria e njeriut eshte bukuria e fjalve qe flet..!
   cajle.com

 

 

Personat me te rendesishem qe ti do, jane ne zemer e jo ne mendje sepse mendja harron kurse zemra kurre

Pse te jetoj

Sa deshiroj te te takoj.Me te vertete e kam veshtire te jetoj pa ty.Kur te takoj,syt me mbushen me lot,me kujtohen skena te ndryshme,qysh prej dites se pare kur u njohem.Nganjiher me vjen edhe te qesh se si u dashuruam spontanisht,se si ma rrembeve zemren menjeher,pa te njohur me par.E tash edhe mbas gjith atyre ditve te lumtura qe i perjetuam se bashku, ndjehem e vetmuar,e mallkoj veten edhe pse smund te jetoj pa ty.PSE?Te lutem me trego se ku shpien kjo rruge ne te cilen kam hyre.Me trego te lutem se....cfare po ndodh me mua?Me trego...

 

 

 


_________________
 
....cfare po ndodh me mua?Me trego...

Emer që duhet më shumë se vetvetja emer që e din e ç’është e vërteta, që të benë njëmijë vjet të jetosh e të benë ç’do gjë ta gëzosh! Dashuria!Tema per dashurin dhe cdo gje per dashurin do i gjeni ktu


poezi nga shpyrti/cajle.com

 

 

 


Datenschutzerklärung
Gratis Homepage von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!